داستان و قوانین بازی > تخلفات و جریمه ها


با توجه به اینکه هدف بازی ایجاد نشاط و تفریح است، از این رو رعایت کلیه اصول اخلاقی در پیام ها و ارتباط بین بازیکن ها و پروفایل بسیار ضروری و با اهمیت می باشد.

لذا در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر، بازیکن خاطی جریمه خواهد شد.

1- فحاشی و استفاده از الفاظ رکیک و غیر متعارف

2- تهدید سایر بازیکن ها به جنگ جهت اخذ اطلاعات فردی(همانند شماره تلفن و یا آدرس ایمیل) پول و سکه از آنها.

3- تبلیغات، اطلاع رسانی و ارسال اخبار غیر مرتبط به دنیای بازی.

4- شایعه پراکنی و جو سازی علیه سایر بازیکنان، اتحادها و خود بازی.

5- داشتن بیش از یک اکانت فعال در یک سرور بازی و یا خود اظهاری نسبت به داشتن چند اکانت در یک سرور بازی در پیام ها و یا پروفایل.

6- اعمالی که مسیر بازی را به صورت غیر واقعی به نفع یک نفر تغییر می دهد، همانند غارت متقابل ، غارت از شهری که به آن منابع ارسال کرده اید، ارسال منابع یکطرفه، ارسال نیروهای متخصص و منابع از بازیکن کوچک تر به بزرگتر و . . .

7- استفاده از ربات های نرم افزاری، اسکرپیت و یا هر نوع ابزار جانبی برای بازی کردن.

8- درج مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و  . . . که مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد و  به مسیر بازی و داستان دنیای بازی مرتبط نباشد.

9- استفاده از نام، شهرت و عکس شخصیت های ملی، سیاسی و مذهبی برای نام کاربری، نام شهر ، نام اتحاد، نام قهرمان و پروفایل.

10- درج تصاویر غیر اخلاقی و یا غیر قانونی در قسمت پروفایل و پرچم اتحاد.

11- استفاده از عبارات مستهجن، غیر عرفی و یا مرتبط با فرقه های خاص و شیطان پرستی و فراماسونی در نام کاریری، نام شهر، نام اتحاد، نام قهرمان و یا پروفایل بازیکن و اتحاد

12- بازی کردن یک یا چند بازیکن بر روی اکانت های یکدیگر جهت رشد غیرمتعارف آن اکانت (ها). به طور کل هر گونه حرکت انفرادی و یا گروهی که مسیر بازی را از حالت عادی خارج می کند و خارج از عدالت در بین بازیکنان باشد.

 13- فریب دادن سایر بازیکنان جهت کسب نام کاربری و رمز اکانت ها.

14-  با توجه به عدم امکان خرید و فروش  در بازی هرگونه سوء استفاده از این امر شامل جریمه شده حتی اگر پیشنهاد خرید و فروش اکانت به سایرین باشد. ( در صورت خرید و فروش اکانت بین کاربران تیم بازی هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان هر یک از طرفین نخواهد داشت).

15- ارسال پیام و یا درج پروفایل به زبان هایی غیر از پارسی. دقت داشته باشید که با توجه به اینکه تیم نظارت تنها امکان بررسی موارد پارسی زبان را دارند، در صورتیکه یک کاربر از پیام و یا پروفایلی اعلام شکایت نماید و آن پیام و یا پروفایل به زبانی غیر از پارسی باشد، تیم نظارت با توجه به اینکه امکان ترجمه سایر زبان ها را ندارند، مستقیما شکایت آن فرد را تایید شده تلقی نموده و بازیکن نویسنده آن مطلب غیر پارسی را جریمه می نمایند.

16- فریب سایر بازیکنان جهت سرقت اکانت مرکزی آنها به بهانه خرید اکانت مرکزی. به طور کل ارسال هر گونه پیام برای خرید و یا انتقال اکانت در بازی ممنوع می باشد.

===================

جریمه ها بر اساس نوع و شدت این تخلف ها و با توجه به نظر تیم پلیس بازی به شرح زیر خواهد بود:

- غیر فعال کردن دائمی اکانت

- معلق کردن موقتی اکانت به مدت n روز  ( n بر اساس وضعیت آن تخلف تعیین می شود )

-  تذکر کتبی

==================
داشتن بیش از یک اکانت در یک سرور بازی تخلف محسوب می شود و اصطلاحاً به آن مولتی اکانت گفته می شود. تعریف دقیق و جامع مولتی اکانت به شرح زیر می باشد:

مولتی اکانت به دو یا چند اکانت بازی اطلاق می شود که  مجموعه ای از رفتارهای ذیل در آنها اتفاق افتاده باشد. به بیان دیگر زمانی به چند اکانت مولتی گفته می شود که دو یا چند مورد از این شرایط به صورت همزمان در بین آن اکانت ها وجود داشته باشد.

1- این اکانت ها در بیشتر از 40% اوقات (بر اساس لاگین و بازی کردن) توسط یک بازیکن مدیریت شوند. به بیان ساده تر پیشرفت و بازی کردن روی آنها در بیش از 40% اوقات توسط یک فرد مشترک صورت گیرد. 
پس ممکن است دو اکانت متعلق به دو نفر بازیکن باشد، اما یکی از این دو نفر فعال نیست و نفر دوم همیشه روی هر دو اکانت بازی می کند و نفر اولی گاها به اکانت سر می زند. در این حالت این دو اکانت اگر شرایط بعدی را داشته باشند، مولتی محسوب خواهند شد.

2- ارسال منابع، متخصص و نیروی پشتیبان از سمت بازیکن کوچکتر به بزرگتر.

3- تجارت منابع و نیروی متخصص به صورت غیر متعارف

4- غارت بازیکنی که برای غارت کننده منابع ارسال می کند.

5- یکسان بودن زمان لاگین و بازی اکانت ها

6- یکسان بودن مشخصات سیستم عامل  و نوع مرورگر

7- ارسال منابع برای بازیکنی که قبلا توسط این اکانت غارت شده است.

8- ارسال منابع و یا نیروی پشتیبان به صورت چرخشی بین چند اکانت.

9- خود اظهاری به داشتن چند اکانت بازی در بخش پیام ها، پروفایل و . . .

نکته: اگر چند اکانت، ترکیبی از موارد بالا را داشته باشند، مولتی اکانت محسوب می شوند. البته در یک ماه اول هر سرور اگر شرط اول به صورت کامل برقرار باشد و مولتی بودن محرز شود، اکانت ها طبق قوانین جریمه خواهند شد.

==================
جریمه خود اظهاری:

اگر یک بازیکن به هر نحوی ( ارسال پیام و یا درج در پروفایل و . . .) اعلام نماید که دارای چند اکانت در سرور می باشد، متخلف محسوب شده و حداقل 4 روز مسدود خواهد شد حتی اگر بازیکن اکانت دیگری در سرور نداشته و خود اظهاری او صرفا برای فریب بازیکنان و قدرت نمایی بوده باشد . البته تعداد روز جریمه و جزئیات آن مطابق توضیحات زیر بسته به تعداد مولتی های بازیکن افزایش می یابد.

- در صورتیکه اکانت های مولتی خود را در پیام معرفی کرده باشد و از دید سیستم نیز مولتی بودن آنها تایید شود، بزرگترین اکانت جریمه و سایر اکانت هایش مسدود خواهد شد.

- اگر بازیکن نام سایر اکانت های مولتی اش را اعلام نکرده باشید و یا مولتی اکانت های وی مشخص و محرز نباشند، همان اکانت اظهار کننده مسدود خواهد شد.

==================
جریمه بازیکنانی که در یک سرور بیش از یک اکانت داشته باشند و یا کارهای آنها شامل اعمال مولتی بازی گردد،به صورت زیر باشد:

حداقل جریمه تخلف مولتی اکانت 3 روز می باشد. به این جریمه موارد زیر اضافه می شود.

زیر 5 مولتی اکانت:

بار اول: 3 روز .

بار دوم: 7 روز .

5 مولتی اکانت و بالاتر: کل اکانت ها مسدود می شوند.

نکته: در صورتی که اکانت به هر دلیلی 2 بار معلق گردد مرتبه سوم معلق دائم خواهد شد.

نکته مهم: بسته به مدت زمان داشتن چند اکانت، میزان منابع ارسال شده از اکانت های مولتی و میزان پیشرفت غیر مجاز بازیکن اصلی، این جریمه ها با ضریب یک تا پنج محاسبه خواهد شود.

==================

قوانین پیشگیرانه از رفتارهای مولتی اکانت:
 • در لشکرکشی ها، اگر مهاجم در روزهای گذشته برای مدافع نیروی پشتیبان ارسال کرده و به اکانت یکدیگر سر زده اند. به این دلیل لشکرکشی بدون غارت انجام می شود.
 • در لشکرکشی ها، اگر مهاجم در روزهای گذشته برای مدافع چندین بار نیروی پشتیبان ارسال کرده باشد، به این دلیل لشکرکشی بدون غارت انجام می شود.
 • در لشکرکشی ها، اگر در روزهای گذشته مدافع برای مهاجم نیروی پشتیبان ارسال کرده است و همچنین به اکانت یکدیگر سر زده اند، به این دلیل لشکرکشی بدون غارت انجام می شود.
 • در لشکرکشی ها، اگر مهاجم در روزهای گذشته برای مدافع منابع یا نیروهای تخصصی ارسال کرده است ، به این دلیل لشکرکشی بدون غارت انجام می شود.
 • در لشکرکشی ها، اگر در روزهای گذشته مدافع برای مهاجم منابع یا نیروهای تخصصی ارسال کرده است و همچنین به اکانت یکدیگر سر زده اند، به این دلیل لشکرکشی بدون غارت انجام می شود.
 • در لشکرکشی ها، اگر در روزهای گذشته مهاجم و مدافع به اکانت یکدیگر سر زده اند، به این دلیل لشکرکشی بدون غارت انجام می شود.
 • در لشکرکشی ها، مهاجم نمی تواند جانشین خود را غارت نمایید.
 • در لشکرکشی ها، مهاجم نمی تواند بازیکنی را که جانشین او می باشد، غارت نماید.
 • شما نمی توانید بازیکنی را که در چند روز گذشته به اکانت او دسترسی داشته اید و یا او به اکانت شما دسترسی داشته، به عنوان جانشین خود تعیین نمایید.
 • شما نمی توانید بازیکنی را که اکانت شما را در چند روز گذشته غارت کرده است، به عنوان جانشین خود تعیین نمایید.
 • در ارسال منابع و نیروی متخصص، بین دو بازیکن باید همیشه تعادل برقرار باشد و سیستم از ارسال های یک طرفه جلوگیری می نماید.
 • در ارسال منابع و نیروی متخصص، اگر ارسال کننده قبلا دریافت کننده را غارت کرده باشد و منابع درخواستی برای ارسال، بیشتر از منابعی باشد که بازیکن ارسال کننده از بازیکن دریافت کننده غارت کرده، سیستم از این ارسال منابع جلوگیری می نماید.
 • در ارسال منابع و نیروی متخصص، در صورتیکه بازیکن دریافت کننده در روزهای گذشته، بازیکن ارسال کننده  را غارت کرده باشد،  سیستم از این ارسال منابع جلوگیری می نماید.
 • در ارسال منابع و نیروی متخصص، اگر در روزهای گذشته ارسال کننده و دریافت کننده به اکانت یکدیگر سر زده اند، به این دلیل سیستم از این ارسال منابع جلوگیری می نماید.

==================
جریمه حمله به دوستان !

اگر بازیکن لشکرکشی از نوع نبرد، غارت و یا محاصره انجام دهد که:

     1- مدافع هم اتحادی اش باشد، 500 نمره از سطح تمدن مهاجم کسر می شود.

     2- اتحاد بازیکن مدافع با اتحاد بازیکن مهاجم در صلح باشد، 200 نمره از سطح تمدن مهاجم کسر می شود. 

     3- اتحاد بازیکن مدافع زیر مجموعه اتحاد بازیکن مهاجم باشد، 200 نمره از سطح تمدن مهاجم کسر می شود. 

نکته: در این لشکرکشی ها حجم توان غارت 30% کاهش می یابد.

==================
لاگین نکردن پس از یک سوم زمان سرور توسط کاربران

در صورتیکه بازیکنان بیش از یک سوم از زمان سرور را وارد اکانت خود نشوند، اکانت آنان توسط سیستم به صورت خودکار غیرفعال خواهد شد و امکان فعال سازی چنین اکانت هایی نیز وجود ندارد.

نکته : زمان سرورهای بازی بسته به نوع آنها متفاوت می باشد.

۱- کلاسیک: مدت 120 روز                                                   ۳- کلاسیک جایزه بزرگ: مدت 150 روز

۲- اکسپرس: مدت 90 روز                                                    ۴- سوپر اکسپرس: مدت 60 روز